Gdzie szukać inspiracji do aranżacji kuchni?

Aby stworzyć wyjątkowe wnętrze, w tym także wnętrze kuchenne, należy dokładnie wiedzieć jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy ma to być przytulna, ciepła przestrzeń, która idealnie będzie kontrastowała z surowym krajobrazem za oknem? Czy może proste i ascetyczne wnętrze, korespondujące z pięknym widokiem na ogród?

Jak widać wiele zależy od lokalizacji kuchni, tego na którą stronę świata wychodzą okna oraz co się za nim znajduje? Zacienione wnętrze dobrze jest rozjaśnić wieloma dyskretnymi źródłami światła, warto również wybrać przewagę jasnych kolorów ścian, płytek, czy frontów meblowych. Naturalnie nie chodzi o to, aby całe wnętrze było tylko i wyłącznie białe. Odpowiednie połączenie bieli z uniwersalnym pięknem drewna, lub ciekawą fakturą frontów meblowych potrafi dać zaskakujące efekt.

Najłatwiej jest oczywiście w przypadku otwartej kuchni z wielkim oknem nad blatem, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta, morze, góry lub po prostu nasz przydomowy ogród. Wówczas kuchnia to jedynie dodatek, który nie powinien dominować zbyt pstrokatą kolorystyką. Lepiej w takim wypadku wybrać delikatne kolory, w tym celu warto wybrać fronty akrylowe lub lakierowane fronty kuchenne. W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się również granitowe blaty kuchenne i dyskretny sprzęt AGD do zabudowy.

O czym warto pamiętać?

Meble kuchenne będą służyć nam przez lata, to dodatkowo spory wydatek, dlatego przy ich wyborze najlepiej nie kierować się chwilową modą. Ponadczasowym rozwiązaniem są proste meble kuchenne utrzymane w stonowanej kolorystyce, nie zależnie od tego jaki rodzaj blatów i frontów kuchennych wybierzemy. Warto zwrócić także uwagę na to, aby kuchnia we właściwy sposób korespondowała z pozostałą częścią domu. Klasyczne meble kuchenne i nowoczesny salon to kiepskie połączenie.