Home

Czym kierować się przy wyborze frontów kuchennych?

Wybór odpowiednich frontów do swojej kuchni to zadanie, przed którym wcześniej czy później stanie każdy z nas. Pod uwaga należy wziąć dwie sprawy pierwsza to wygląd o charakter frontów, musimy zdecydować czy mają być nowoczesne czy jednak klasyczne i równie eleganckie.
Drugą i znacznie trudniejszą kwestią przy wyborze frontów meblowych jest podjęcie decyzji z czego mają zostać wykonane. Zazwyczaj wygląd frontów meblowych jest podyktowany tym z czego zostały wykonane, jednak dostępna dzisiaj technologia pozawala na wyprodukowanie niemal każdego frontu.

Klasyczne fronty drewniane
Ludzie ceniący klasyczny wygląd i ponadczasową elegancje z całą pewnością powinni wziąć pod uwagę wybór frontów drewnianych.
–Są one wykonane w całości z litego drewna co zapewnia ogromny wybór kształtów zdobień a ich kolor zależy od tego jakim lakierem zostały poryte. Przy wyborze frontów drewnianych należy zwrócić szczególną uwagę na warstwę ochronną lakieru , jeżeli bowiem fronty zostały pokryte lakierem jednowarstwowym istnieje spore ryzyko że z czasem powłoka może zacząć się złuszczać.

Nowoczesne fronty lakierowane
Fronty lakierowane to doskonały wybór dla osób ceniących prostotę i elegancje. Jednolita tafla frontów przypadnie do gustu także osobą lubiącym ascetyczne wnętrza. Dzięki dużej odporności na wilgoć fronty lakierowane doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni jak i łazience.
–Produkowane są z płyty wiórowej MDF (medium-density fibreboard) pokrytej warstwą kilkoma warstwami lakieru nadającemu koloru frontom oraz zabezpieczającemu je przed wilgocią. Fronty lakierowane wbrew mylnej opinii nie koniecznie muszą błyszczeć, na rynku dostępne są także matowa jak i półmatowe fronty lakierowane.

Fronty fornirowane
Dla osób lubiących nowoczesne wnętrze, którym nie podobają się jednak fronty lakierowane idealnym rozwiązaniem będą fronty fornirowane. Ten rodzaj frontów produkowany jest z płyty wiórowej MDF (medium-density fibreboard) oklejanej warstwą naturalnego drewna, która następnie pokrywana jest błyszczącym lub matowym lakierem. Fronty fornirowane są więc znacznie tańsze od frontów produkowanych z litego drewna a ją w stanie zapewnić niemal identyczne wrażenia estetyczne.